suvenýry

Muzeum opevnění Králický řopík provozují dobrovolníci a nadšenci ve svém osobním volnu po práci a díky tomu nemůže mít pevnou otevírací dobu, jako mají profesionální muzea. Naše suvenýry proto nejsou tak dobře dostupné. Pro zkvalitnění nabídky zájemcům z řad nejen sběratelů jsme se proto rozhodli nabízet naše suvenýry prostřednictvím našich internetových stránek (nabídku budeme průběžně aktualizovat) a písemné objednávky do mailové schránky kralickyropik@seznam.cz. Do mailu stačí napsat popisek který je u každého suvenýru s počtem kusů(např. magnetka 1 1ks,přívěšek 2ks ,pamětní mince 3ks) a adresu pro doručení.


magnetky

V naši nabídce mají největší zastoupení magnetky, kvůli kterým jsme si zřídili speciální tiskárnu a jsme díky tomu schopni plnit i individuální objednávky. Zajímavá pro Vás může být např. možnost výroby magnetky z fotografie pořízené během prohlídky. V rámci každé komentované prohlídky je i možnost zapůjčení zbraně, helmy nebo případně jiných originálních dobových exponátů k tomuto určených.

Cena 40 Kč za kus


magnetka 1

vojak_s_divkou_cervena.jpg

magnetka 2

vojak_s_divkou_zluta.jpg

magnetka 3

cervena_pes.jpg

magnetka 4

zluta_pes.jpg

magnetka 5

WC.jpg

magnetka 6

1.jpg

magnetka 7

2.jpg

magnetka 8

3.jpg

magnetka 9

4.jpg

magnetka 10

5.jpg

magnetka 11

6.jpg

magnetka 12

7.jpg

magnetka 13

8.jpg

magnetka 14

9.jpg

magnetka 15

10.jpg

magnetka 16

11.jpg

Pohledy

Cena pohlednice 10 Kč kus

pohled 1

1.jpg

pohled 2

2.jpg

pohled 3

3.jpg

pamětní mince

Řada pamětních mincí Králické pevnostní oblasti (KPO) se stejným reverzem se rozrostla o motiv Králického řopíku na lícové straně. Na dalších muzeích v KPO jsou k dostání již motivy pěchotního srubu K-S8 U nádraží, dělostřelecké pozorovatelny K-S12B Utržený, dělostřeleckých tvrzí Hůrka a Bouda a další.

Cena 60 Kč za kus


pamet_mince.jpg

PŘÍVĚSKY NA KLÍČE

Originální delaborovaná nábojnice ráže 5,56x45mm pro útočnou pušku M-16 A1 upravená jako přívěšek na klíče je jeden s nejoblíběnějších suvenýrů.

Cena 50 Kč za kus


naboj.jpg

PŘEPRAVNÍ ŠROUB PRO RUČNÍ GRANÁT F1

Přepravní šroub se používal při transportu ručních granátů, aby se zamezilo nechtěnému výbuchu.

Cena 50 Kč za kus


sroub.jpg

kontakty


Otevírací doba

  • červenec - srpen nepravidelně každý den
  • Objekt se nachází uprostřed zemědělsky obdělávané louky.Proto každoročně poprvé otevíráme až po první senoseči. Upozorňujeme, že vjezd na okolní louku motorovými vozidly je zakázán. Prosíme proto návštěvníky, aby přicházeli k objektu pouze pěšky.

P1190268.JPG


TOPlist