Kdo jsme?

Jsme zapsaný spolek, který vznikl ze skupiny nadšenců která od konce srpna roku 2000 začala rekonstruovat LO vz.37,č.111 .
Nutno podotknout, že na konci 90.let v rámci vzpomínkových akcí Cihelna byl tento objekt opatřen hliněným záhozem. Také byl zbaven betonové zazdívky vchodu p. M.Částkou z Hradce Králové a p.M. Válkem z Prostřední Lipky. Obyvatelé z Prostřední Lipky také koncem 90.let odstranili náletové dřeviny.
Samotný spolek pod názvem Králický řopík,z.s. vznikl dne 14.ledna 2015 zápisem u Krajského soudu v Hradci Králové,pobočka Pardubice pod spisovou značkou L 9978. V Letech 2003 až 2014 byla tehdejší skupina nadšenců zaštítěna pod Muzeem pohraničního opevnění v nedalekém pěchotním srubu K-S14 U cihelny. Od roku 2015 náš spolek zajišťuje samostatně provoz Muzea opevnění Králický řopík, jehož název vznikl právě ze samotného názvu spolku.

Členové spolku:

Zdeněk Jenčík - předseda

Roman Podbehlý - místopředseda

Zdeněk Janecký - pokladník

Jiří Kalousek - webmaster

čestní členové : Luboš Trkovský, Bohuslav Kachlík


Dobrovolníci muzea:

Podílí se na provozu muzea materiální nebo poradenskou pomocí. Dále manuální činností při výrobě a údržbě exponátů i jiného majetku muzea nebo výrobě suvenýrů. Během otevírací doby pomáhají zajistit chod muzea, včetně spolupráce s dalšími subjekty. Mimo zmíněných dobrovolníků se na chodu muzea průvodcovskou činností podílí i průvodci, kteří jsou každoročně individuálně domlouváni.

Filip Bartoš

Jiří Doležal

Petr Havlíček

Verunka Kopečná

Jaruška Doláková

Tomáš Chaloupecký

Josef Šmíd

Vítek Vraštil


kontakty


Otevírací doba

  • červenec - srpen nepravidelně každý den
  • Objekt se nachází uprostřed zemědělsky obdělávané louky.Proto každoročně poprvé otevíráme až po první senoseči. Upozorňujeme, že vjezd na okolní louku motorovými vozidly je zakázán. Prosíme proto návštěvníky, aby přicházeli k objektu pouze pěšky.

P1190268.JPG


TOPlist